Wysokie zwycięstwo - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Doral
Dziś jest: czwartek, 9.05.2024 | Imieniny obchodzą: Grzegorz, Katarzyna, Karolina

« powrótWysokie zwycięstwo

Wysokie zwycięstwo

24.11.2007 21:31 - Admin Oczekiwanym wysokim zwycięstwem zakończyło się dzisiejsze spotkanie z Olimpią Legnica.
Mecz miał dwa oblicza , w jednym dominowaliśmy niepodzielnie, a w drugim walczyliśmy właściwie sami ze sobą szukając koncentracji i motywacji. Taka właśnie była pierwsza kwarta w której po wyrównanej pierwszej części wcześniej nerwy opanowali goście i po kilku przypadkowych akcja spowodowanych naszą słabszą obroną przyjezdni zakończyli wygraną 21-16.Na drugą kwartę nasz zespół podrażniony przegraną wyszedł bardziej zmowotywowany odrobił straty zdobywając 36 punktów i dużo lepiej zagrał w obronie tracąc tylko 6 oczek.

Po przerwie Olimpia odzyskała nieco wigoru zagrała ambitniej i udało się jej odrobić 5 punktów.
Czwarta kwarta należała już do nas zdecydowanie graliśmy szybko kontratakiem dobrze zbieraliśmy na deskach ,co przy słabnącej z minuty na minutę drużynie z Legnicy dało ostatecznie wysoką 49 pkt. wygraną .
Doral Nysa Kłodzko - Olimpia Legnica 107-58 ( 16:21, 36:6 , 17: 22 , 38:9 )
Punkty dla Doral Nysa Kłodzko zdobywali : Sularczyk 23 (1x 3), Sterenga 21, Obrzut 16 ,Grygiel 15, Radwański 13 (2x3), Motyka 11, Nowomiejski 6, Weiss 2.
Dla gości punkty zdobywali: Iwański 19, Serafinowicz 11, Pielech 11, Habratowski 8, Kowalski 4, Dzisek 3 , Jaworski 2.
W dziele galeria seniorzy kilka zdjęć z meczu.
Podczas dzisiejszej X kolejki gr. B podło kilka nieoczekiwanych rozstrzygnięć:
Sudety Jelenia Góra - MKKS Zabrze 79:80 (12:25, 25:17, 20:18, 16:13, 6:7 po dogrywce)
Punkty zdobywali:
Sudety: Czech 24, Samiec 18, Matczak 17, Terlikowski 10, Skrzypczak 6, Wilusz 4, Niesobski, Chmieliński.
MKKS Zabrze: Gembus 21 (1), Mol 16 (2), Wojnowski 16 (16 zb.), Pawlik 12 (2), Balcerzak 11 (2), Wilkin 4, Zielony 0.

VB Leasing Siechnice - AZS Radex Szczecin 63:78 (20:13, 13:16, 16:20, 14:29)
UKKS 2000 Leszno - Pogoń Prudnik 92:82 (24:20, 19:19, 23:18, 26:25)
UKKS Leszno: Nowicki 31, Nowaczyk 22 (6x3), Matuszewski 14, Nowoświecki 9, Kowalski 6, Ratajczak 5, Zachacz 5, Buszewicz 0, Kaptur 0, Wojciechowski 0.

AZS Politechnika Opole - AZS OSRiR Kalisz 71:78 (19:21, 15:19, 23:16, 14:22)
AZS PO: Wojciechowski 18, Zarankiewicz 15, Machynia 11, Nowak 10, Pakosz 8, Sitek 4, Motyl 3, Pawlik 2, Czajkowski 0, Kasperski 0, Orłowski 0, Zadęcki 0.
AZS Kalisz: Buczyniak 20, Szymczak 20, Biernacki 18, Olejnik 16, Szurgot 4.

Spójnia Stargard Szczeciński - Śląsk II Wrocław 95:69 (30:18, 19:10, 15:20, 31:21)
Spójnia: Piechucki 25, Polowy 18, Molenda 14, Soczewski 14, Zarzeczny 11, Jankowski 5, Koziorowicz 4, Szatkowski 2, Włoch 1.

AZS PP Big Plus Poznań - Open Basket Pleszew 83:78